Jandarmadan Kaymakam Tuncay Topsakaloğlu’na ziyaret

Jandarmadan Kaymakam Tuncay Topsakaloğlu’na ziyaret bozyazigazetesi.com

Jandarma Teşkilatı’nın 185’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bozyazı  İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yunus Güven ve beraberindekiler, Kaymakam Tuncay Topsakaloğlu’nu ziyaret etti.


Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarette halkımızın huzur ve güvenliği için fedakârca hizmet eden Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Kaymakam Topsakaloğlu, İlçe Jandarma Komutanlığı personellerine başarı belgelerini takdim etti. Kaymakam Topsakaloğlu yaptığı konuşmada, “Görevleri başında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Jandarma personeline görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

“Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 185. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz”

Diğer yandan Kaymakam Topsakaloğlu, Jandarma Teşkilatı'nın 185'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Topsakaloğlu, yayınladığı mesajında; “14 Haziran 1839 tarihi Jandarma Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edilmiştir. Milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak canla başla hizmet veren, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu temel kurumlarımızdan olan Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 185. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Jandarma Teşkilatı Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, vatandaşlarımızın huzur içerisinde yaşaması ve ülkemizde düzenin sağlanması gibi önemli görevleri, üstün hizmet anlayışıyla, başarıyla yerine getirmektedir. Yurdumuzun her köşesinde halkımızla iç içe ve büyük bir özveriyle görev yapmakta olan Jandarma Teşkilatı, “Önce insan” diyerek ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışına sahip olarak, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini gözeten, halkın memnuniyetini sağlayan bir görev bilinci ve hizmet anlayışı ile halkımızla bütünleşmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatının 185. Kuruluş Yıldönümü’nü kutluyor, bu vesile ile görevleri başında hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizi rahmet, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazilerimizi minnetle anıyor, Jandarma Teşkilatı’na görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.