Mersin’de ekmeğe zam geliyor!

Mersin’de ekmeğe zam geliyor! bozyazigazetesi.com

Ekmek fiyat belirleme komisyonu toplandı. Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Ekmek ve Simit Tarifeleri Belirleme Komisyonu toplantısı Birlik Başkanı Veysel Sarı Başkanlığında toplandı.


Mersin ESOB Yönetim Kurulu Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Mersin Büyükşehir Belediyesi adına Nazım Külbay, Ticaret İl Müdürlüğü adına Ali Suat Civan, Tarım İl Müdürlüğü adına Yılmaz Kaya, Mersin TSO adına Abdulkadir Dölek ile Mersin Fırıncılar Odası Başkanı Faruk Dalkılıç, Tarsus Fırıncılar Odası Başkanı Suat Yaşar, Erdemli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Metik, Aydıncık Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mithat Akıncı, Silifke Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Uçal Mavili, Silifke Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Zahide Doğan, Silifke TSO adına Ali Işık katılım gösterdi.

Toplantıda Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı Mersin il merkezi ve Tarsus Fırıncılar odası ile diğer ilçelerde fırıncıların kayıtlı olduğu esnaf ve sanatkarlar meslek odalarınca Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğinin 4. Maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde tanımı yapılan ekmeğin maliyetlerindeki artışlarına dikkat çekildi. Un fiyatlarında ve temel girdi maliyetlerinde yaşanan artışlar nedeniyle ekmek ve simitte yeni fiyat belirlemesinin kaçınılmaz bir zorunluluk olduğu konusunda bakanlık ve Büyükşehir Belediyesi temsilcilerinin şerhi haricinde tüm komisyon üyelerinin hem fikir olduğu komisyonda, ilgili birimlere iletilmek üzere yeni fiyat tarifesiyle ilgili komisyon kararı tutanak altına alındı.