Anamur Festivale Hazırlanıyor

Anamur Festivale Hazırlanıyor bozyazigazetesi.com

Anamur Belediye Başkanlığı geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Kültür ve Muz Festivali’ne hazırlanıyor.


Bu yıl 16.’sı düzenlenecek olan Uluslararası Kültür ve Muz Festivali 19-20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde Belediyeye bağlı 82 Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilecek. 19 Temmuz Cuma günü Festival Yürüyüşü ile başlatılacak olan organizasyonda, Halk Müziğinin güçlü sesi Musa Eroğlu ile Necati ve Saykolar grubu sahne alacaklar.

Yarışmalar Festivale Renk Katacak

16. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali kapsamında sportif ve kültürel yarışmalar gerçekleştirilecek. Mangala, Satranç ve Engelliler Dart, Plaj Voleybolu ve Masa Tenisi Turnuvaları ile Can Dostlarımız Yarışıyor Turnuvası’nın düzenleneceği festival kapsamında ayrıca Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. Yıl dönümü olması nedeniyle "Barış İçin Pedal Çevir" Bisiklet Turu etkinliği gerçekleştirilecektir. 

3 gün sürecek festival programı kapsamında ilçe turizminin ve tarımsal üretimin geliştirilmesi konularında panellerin düzenlenileceğini belirterek festivale vatandaşları davet eden Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz; “Festival Korteji, Halk Dansları Gösterileri, Paneller, Ticari ve Kültürel Stant Gezileri, Musa Eroğlu, Necati ve Saykolar Halk Konserleriyle 19-20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Anamur 16. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali’ne tüm hemşehrilerimiz davetlidir.” dedi.